Ładowanie strony...
Bieg Europejski

12 maja 2012 r. na trasie 10 km odbył się Bieg Europejski. Była to kolejna edycja w ramach Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych do której zaliczany jest: Bieg Urodzinowy, Europejski, Nocny Bieg Świętojański oraz kończący cykl Bieg Niepodległości. Patronem całego przedsięwzięcia jest Prezydent Gdyni, a organizatorem Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdyni. Bieganie od lat cieszy się coraz większą popularnością wśród zwolenników zdrowego trybu życia, jest alternatywa miłego spędzenia czasu, poprawy stanu fizycznego, kondycji i co najważniejsze lepszego samopoczucia. Wśród uczestników Biegu Urodzinowego znalazła się zarówno elita wyczynowców biegów na dystansach średnich jak i setki pasjonatów, zapaleńców i amatorów tej dyscypliny zarówno z Trójmiasta jaki całego Wybrzeża, a nawet z południa kraju. Ogółem bieg ukończyło blisko 1600 zawodników co sprawia, iż został ustalony nowy rekord frekwencji w biegach ulicznych w ramach Grand Prix.
Wśród mężczyzn wygrał Radosław Dudycz, drugie miejsce zajął Michał Smalec a trzecie Łukasz Gurfinkiel. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska, przed Wiolettą Kryzą i Martą Szenk. W kategorii Pracowników Samorządowych i Administracji Publicznej II miejsce zajął przedstawiciel naszej dzielnicy – wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo – Radosław Maślak.

Zachęcając wszystkich do aktywnego trybu życia serdecznie zapraszamy do biegania i innych form aktywności ruchowej. Idąc naprzeciw tym inicjatywą już teraz zapraszamy Wszystkich mieszkańców Naszej Dzielnicy do udziału w zawodach sportowych dla dzieci, młodzieży oraz rodzin z okazji Dnia Dziecka – 2 czerwca na terenie SP nr 34. Jednocześnie czynimy starania o organizacje biegów przełajowych na terenie Kepy Redłowskiej. Chcemy pokazać alternatywę spędzania czasu wolnego oraz walory krajobrazowe Naszej Pięknej Zielonej Dzielnicy.