Ładowanie strony...
Nowy Komisariat Policji w Redłowie

 

14 września 2011 r. w samo południe odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod powstający nowy budynek Komisariatu Policji. Od trzech miesięcy w dość szybkim tempie inwestycja powstaje przy skrzyżowaniu ulic Redłowskiej i Janusza Korczaka.
W ceremonii udział wzięli: prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek, komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Krzysztof Gajewski, komendant Policji Miejskiej w Gdyni mł. insp. Robert Leksycki, komendant komisariatu Wzgórze św. Maksymiliana mł. insp. Waldemar Fliskowski, komendant Straży Miejskiej w Gdyni Dariusz Wiśniewski, proboszcz parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni Redłowie ks. prałat Michał Oksiuta oraz przedstawiciele zarządu i rady dzielnicy Gdynia Redłowo Zdzisława Reclaff i Radosław Maślak.
Powstający komisariat zastąpi obecną - starą siedzibę, która znajduje się na Wzgórzu Św. Maksymiliana przy ul. Wojewody Wachowiaka. Określenie „stara” w pełni oddaje faktyczny stan budynku, bardzo trudne warunki socjalne, ciasnotę, trudności lokalowe, kłopoty z miejscami parkingowymi. Nowa siedziba ma w pełni spełniać idealne warunki pracy dla policjantów oraz do obsługi petentów. Już same liczby są imponujące: trzy piętra, powierzchnia 1,5 tys. m², pomieszczenia dla przesłuchań nieletnich, siłownia, parking. Komisariat będzie zapewniał bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w rejonie dzielnic Redłowo i Wzgórze Świętego Maksymiliana. Jest to piąty – nowy komisariat policji powstający w Gdyni. Do końca tego roku zostanie zamknięty stan surowy, natomiast cała inwestycja zostanie oddana do użytku we wrześniu 2013.
Całkowity koszt budowy to blisko 9 mln złotych, a jak twierdzi inwestor i kierownik budowy, bardzo możliwe jest wcześniejsze ukończenie prac. W rozmowie z tym ostatnim stwierdziłem, że jako sąsiedzi będziemy z jednej strony dopingować, a z drugiej kontrolować całe przedsięwzięcie. A że tempo prac póki, co jest szybkie mogę osobiście potwierdzić – rankiem budzą mnie zamiast budzika – pierwsze odgłosy prac na budowie punktualnie o godz. 06.00 wszystko dla dobra mieszkańców…
                                    

Radosław Maślak

radoslaw-maslak@wp.pl

                      

PS. Póki, co granice dzielnic nie zmieniły się i trzeba mieć nadzieję, że dziennikarze, którzy piszą o nowopowstającym Komisariacie Policji na Wzgórzu św. Maksymiliana „przestawią się” na prawidłowe określenie – w Gdyni Redłowie.

Więcej zdjęć

NEWSLETTER
 

Copyright © 2015 Rada Dzielnicy Redłowo

Odpowiedzialność za treść: Jakub Furkal

Projekt i wykonanie Artnet